WRPO – Program Regionalny

WRPO - Program Regionalny

W dniach 10-18 stycznia 2015 r. Centrum Rekreacji Oborniki przeżyło prawdziwe oblężenie Klientów. A wszystko z powodu oddanej do użytku nowej części rekreacyjnej! Prezes PWiK w Obornikach – Pan Tomasz Augustyn, w porozumieniu z Burmistrzem Obornik – Panem Tomaszem Szramą, postanowili w ramach promocji oddać do darmowej dyspozycji niezwykle nowoczesną i wyposażoną w najnowsze atrakcje strefę SPA. Ogromne zainteresowanie naszych stałych Gości oraz tych z Państwa, którzy odwiedziliście nas po raz pierwszy – przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się, że oceniacie nas, jako miejsce, gdzie można mile i aktywnie spędzić wolny czas!

Zrealizowanie tak dużej inwestycji było możliwe dzięki udzielonej pożyczce na realizację projektu rewitalizacyjnego pod nazwą “Zwiększenie atrakcyjności Centrum Rekreacji Oborniki poprzez budowę nowych form rekreacji” w ramach Inicjatywy JESSICA wdrażanej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W ramach zawartej umowy PWiK otrzymało 4.000.000,00 zł w formie niskooprocentowanej pożyczki. Planowana inwestycja to ważne i pożądane społecznie przedsięwzięcie poprawiające komfort i jakość życia lokalnych mieszkańców, a także istotnie wpływające na rozwój Obornik.

Strefa SPA wyposażona jest w 3 niecki basenowe o nieregularnym kształcie, z których każda zawiera inne atrakcje. Są wśród nich masażery i bicze wodne, doskonale wpływające na ogólne samopoczucie i rozluźnienie całego ciała, jak również będące wsparciem dla działań rehabilitacyjnych. Dla klientów, którym sam masaż nie wystarczy, proponujemy (w ramach pobytu w SPA) skorzystanie z 4 dostępnych rodzajów saun:
INFRARED – emitującej promienie podczerwieni,
EKO – z automatyczną ilością dozowanej pary oraz koagulantu zapachowego,
SUCHA – o temperaturze najwyższej z wszystkich wymienionych i niskiej wilgotności powietrza,
ŁAŹNIA PAROWA – ciesząca się dużym zainteresowaniem.

To nie koniec atrakcji, w które wzbogacony został nasz nowy obiekt. W SPA mieści się również strefa prysznicowa, w której wodę serwujemy Państwu pod różną postacią (mgiełki, strumienia zapachowego czy zmrożonych kryształków lodu) oferując egzotyczne i ekstremalne doznania dla organizmu. To niesamowite odprężenie dla zmęczonego ciała. Do stałego nieodpłatnego użytku naszych Klientów oddano strefę relaksu wraz z mogącą pomieścić 14 osób – wanną jacuzzi. W tej części hali basenowej, nieco odseparowanej od pozostałych atrakcji, mogą Państwo wypocząć na wygodnych leżakach i zażyć kąpieli w wannie z hydromasażem w wodzie o temperaturze 35*C. Cieszy nas Państwa zainteresowanie i liczymy, że Wasz aktywny udział w życiu naszego Centrum Rekreacji Oborniki będzie trwał przez długie lata.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem, który na pewno pozytywnie Państwa zaskoczy!

Rozbudowa Centrum Rekreacji Oborniki o nowe formy rekreacji coraz bliżej.

24 lutego 2014 r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o. podpisało umowę na rozbudowę Centrum Rekreacji Oborniki o nowe formy rekreacji, której wartość wyniesie 4,6 mln. zł. Wykonawcą zadania jest firma Skanska S.A. Prace potrwają do końca sierpnia br. W najbliższych dniach planowane jest przekazanie placu budowy. Zgodnie z informacją przekazaną przez Iwonę Rynarzewską – Kierownika Budowy, prace rozpoczną się od robót ziemnych i żelbetowych w pomieszczeniach przyszłej kręgielni. Firma Skanska poprowadzi roboty na czynnym obiekcie na trzech oddzielnych frontach jednocześnie, co będzie wymagało dobrej koordynacji aby nie zakłócić funkcjonowania obiektu. Jedyna przerwa technologiczna planowana jest na sierpień 2014 r., podczas której nastąpi połączenie nowej instalacji z istniejącą i rozruchy technologiczne.

Licząc na dotychczasowe doświadczenie firmy Skanska mamy nadzieję na bezproblemowy przebieg i ukończenie prac w terminie. Skanska jest wykonawcą wielu inwestycji na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego. Firma przebudowała wnętrza wschodniego skrzydła poznańskiego Zamku, zbudowała m.in. Biocentrum dla Uniwersytetu Przyrodniczego, Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, a także budynek laboratoryjno – biurowy dla Instytutu Logistyki i Magazynowania. Obecnie w stolicy Wielkopolski Skanska buduje m.in. Sąd Okręgowy i Rejonowy, wieżę kontroli ruchu lotniczego na poznańskim lotnisku Ławica, Klinikę Weterynarii, a także ostatni etap obwodnicy zachodniej, odcinek Rokietnica – Swadzim.

W ramach rozpoczynającej się właśnie inwestycji powstanie nowoczesne Centrum SPA & WELLNESS, które składać się będzie z 21 osobowej wanny z różnorodnymi układami masażu wodnego, sauny Infrared, eko sauny, sauny fińskiej, łaźni rzymskiej, groty solnej, strefy pryszniców i odpoczynku. Poza tym powstanie boisko do squash, czterotorowa kręgielnia wraz z zapleczem technicznym i wyposażeniem, bar, jacuzzi i sala konferencyjna na ok. 100 osób wraz z zapleczem kuchennym. Skanska zrealizuje również instalacje: centralnego ogrzewania, sanitarne, elektryczne, wentylację, a także instalację ciepła technologicznego i technologię basenową. Zakres prac obejmuje ponadto roboty rozbiórkowe nadbudówki i schodów zewnętrznych.

Mamy nadzieję, że wszelkie niedogodności związane z trwającymi na terenie obornickiej pływalni pracami zostaną wynagrodzone i już we wrześniu br. będziemy mogli zaprosić Państwa do odmienionego Centrum Rekreacji Oborniki.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii wizualizacji Centrum Rekreacji Oborniki.

Kolejna inwestycja coraz bliżej – umowa na pożyczkę JESSICA podpisana.

11 grudnia 2013 r. w hotelu Sheraton
w Poznaniu miała miejsce uroczystość podpisania umów inwestycyjnych dotyczących finansowania ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Łącznie od początku uruchomienia Programu – na 73 złożone wnioski – finansowanie otrzymało jedynie 30 wnioskodawców, w tym Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o.
W imieniu Spółki umowę pożyczki na realizację miejskiego projektu rewitalizacyjnego pod nazwą “Zwiększenie atrakcyjności Centrum Rekreacji Oborniki poprzez budowę nowych form rekreacji” podpisał Prezes Zarządu Tomasz Augustyn. W ramach zawartej umowy PWiK otrzyma 3.161.925,00 zł w formie niskooprocentowanej pożyczki. Planowana inwestycja to ważne i pożądane społecznie przedsięwzięcie poprawiające komfort i jakość życia lokalnych mieszkańców, a także istotnie wpływające na rozwój Obornik.

W związku z przyznanymi pieniędzmi szykują się duże zmiany w Centrum Rekreacji Oborniki. Rzeczowy zakres projektu składa sie z kilku niezależnych od siebie funkcji rekreacyjnych, m.in.:

 1. Centrum SPA & WELLNESS, w skład którego wchodzić będzie:
  1. Wieloosobowe Wellness z własnym systemem filtracji, podgrzewania i uzdatniania wody,
  2. Wieloosobowe Wellness z własnym systemem filtracji z wykorzystaniem szerokiej gamy hydromasaży,
  3. eco sauna,
  4. sauna infraned,
  5. sauna rzymska,
  6. sauny fińska,
  7. grota solna,
  8. miejsce wypoczynku po saunach,
  9. miejsce na prysznice (prysznic wrażeń),
  10. miejsce schłodzenia po saunach (“zimne wiadro”),
  11. zakup szafek basenowych do szatni itp.
 2. Centrum konferencyjno-zabawowe. W skład tego zakresu robót wchodzić będzie:
  1. pomieszczenie na salę konferencyjną na ok. 100 osób wraz z wyposażeniem,
  2. zaplecze kuchenne,
  3. sanitariaty i szatnie,
  4. klatka schodowa zewnętrzna.
 3. Boisko squash. W skład tego zakresu robót wchodzić będzie:
  1. jedno boisko squash wraz z wyposażeniem,
  2. miejsce wypoczynku po grze.
 4. Centrum rekreacji – kręgielnia wraz z zapleczem. W skład tego zakresu robót wchodzić będzie:
  1. kręgielnia 4 torowa wraz z zapleczem technicznym i wyposażeniem,
  2. bar wraz z zapleczem i wyposażeniem,
  3. sanitariaty męski i damski,
  4. taras zewnętrzny na pobyt na wolnym powietrzu wraz z wyposażeniem.

Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Zakończenie realizacji projektu planuje się na grudzień 2014 r.

Mamy nadzieję, że wszelkie niedogodności związane z trwającymi na terenie obornickiej pływalni pracami zostaną wynagrodzone i wraz z końcem 2014 r. będziemy mogli zaprosić Państwa do odmienionego Centrum Rekreacji Oborniki.

Zobacz pierwsze wizualizacje odmienionego Centrum Rekreacji Oborniki:

Zobacz też stronę Centrum Rekreacji Oborniki.

Pieniądze dla PWiK w Obornikach Sp. z o.o. w ramach Inicjatywy JESSICA przyznane

W poniedziałek, 25 listopada br. Komitet Inwestycyjny dla Inicjatywy JESSICA wdrażanej w województwie wielkopolskim w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 podjął decyzję o udzieleniu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o. dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, w formie preferencyjnej pożyczki w wysokości 3.161.925,00 zł na realizację projektu miejskiego pn. “Zwiększenie atrakcyjności Centrum Rekreacji Oborniki poprzez budowę nowych form rekreacji”. Prace zaplanowano na 2014 rok.