Ponad 45 tys. zł dofinansowania na kampanię edukacyjną w Gmina Oborniki

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o. znalazła się wśród dofinansowanych wniosków w ramach Regionalnego Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

W styczniu spółka przystąpiła do sporządzenia wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska z programem edukacyjnym – „ W Obornikach nowa moda, z kranu płynie czysta woda”.

3 sierpnia 2023 r. zakończyła się procedura oceny wniosków w zakresie spełnienia kryteriów dostępu, jakościowych punktowych, jakościowych dopuszczających na przedsięwzięcia realizowane w ramach Programu priorytetowego pn.: „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” (Nabór wniosków 2023) – obszar tematyczny ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ, OCHRONA.

W ramach kampanii edukacyjnej spółka przygotuje ulotki, plakaty, kolorowanki dla dzieci, książeczkę edukacyjną, oraz film animowany promujący picie wody kranowej.

„To dla nas duże wyróżnienie, że udało nam znaleźć wśród pozytywnie ocenionych wnioskodawców na kampanię edukacyjną. Już w lutym na rachunkach wysyłanych przez spółkę zaczęły pojawiać się hasła promujące dobre nawyki związane z wodą, ale także z ochroną sieci kanalizacyjnej” – mówi prezes zarządu spółki – Krzysztof Nowacki.