Choć dzieci często odpowiadają: „z kranu”, rzeczywistość jest zdecydowanie bardziej złożona. Za dostarczeniem mieszkańcom bezpiecznej i czystej wody stoją studnie głębinowe, stacje uzdatniania, sieci wodociągowe, przepompownie oraz całodobowa praca służb technicznych.
W ostatnich dniach ekipa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach prowadziła prace związane z usunięciem awarii na Stacji Uzdatniania Wody w Maniewie. Zakres działań obejmował wymianę uszkodzonej pompy w studni głębinowej nr 2.
Parametry studni:
• głębokość – 116 metrów
• pompa zawieszona na głębokości 50 metrów

W ramach prac wykonano:
🔧 wyciągnięcie rur tłocznych DN50 wraz z pompą głębinową
🔧 czyszczenie oraz wymianę uszczelnień rur tłocznych i sprężyn
🔧 wykonanie wodoszczelnej mufy kabla zasilającego pompę
🔧 montaż nowej pompy głębinowej
🔧 dezynfekcję studni
🔧 badania bakteriologiczne
🔧 ponowne włączenie studni do eksploatacji
To kolejny przykład działań, które na co dzień pozostają niewidoczne dla mieszkańców, a mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i ciągłości dostaw wody.
Dziękujemy pracownikom PWiK za sprawne przeprowadzenie prac i codzienną troskę o infrastrukturę wodociągową na terenie Gminy Oborniki. 💧
#GminaOborniki #PWiKOborniki #Woda #Infrastruktura #Bezpieczeństwo #SUWManiewo